Haber

Teröristin Elindeki Güllerin Sırrı Çözüldü: Çiçekçiler Zorla Satmış

Taksim İstiklal Caddesi’nde düzenlenen ve 6 vatandaşımızın hayatını kaybettiği bombalı atağın faili olarak gözaltına alınan Ahlam Albashır’ın elinde bulunan güllerin sırrı çözüldü.

Dikkat çekmemek için zorla satılan gülü almış

Ahlam Albashır’in patlamanın yaşandığı bankta oturduğu sırada gül satan bir kadının yanına yaklaşarak gülleri uzattığı, Albashır’in gülleri almak istemeyince gülcünün ısrar ettiği, Albashır’in de dikkat çekmemek ve tartışmamak için gülleri satın aldığı öğrenildi.

Yakalandığı evin sahibi de gözaltına alındı

Beyoğlu Taksim İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısının akabinde terörist bayan Ahlam Albashır, 4 ay evvel Türkiye’ye birlikte girdiği ve karı-koca rolü yaptığı Bilal Hassan’ı aradı. Lakin Bilal Hassan, Albashır’e kendisiyle ilgilenemeyeceğini başının çaresine bakması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Albashır, taksiyle önce Esenler’de kaldığı adrese gitti.

Buradaki eşyalarını alan Albashır, daha sonra ataktan sonra kendisini vilayet dışına kaçırmakla görevlendirilen Ahmet Jarkas’la birlikte Küçükçekmece Kanarya Mahallesi’ne gitti. Jarkas, Albashır’ı burada annesinin kaldığı eve götürdü. Albashır, polisin yaptığı operasyonla Küçükçekmece’de Ahmet Jarkas’ın annesinin kaldığı evde yakalandı. Albashır’la birlikte Jarkas’ın annesinin de gözaltına alındığı ve emniyete götürüldüğü öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu