Teknoloji

Nintendo Presentation’da Öne Çıkan ve Duyurulan Switch Oyunları: Haziran 2023

 
Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Nintendo Direct sunumuyla birlikte pek çok oyun da seyircilerin ve hayranlarının beğenisine sunuldu. Bu sunumla birlikte yeni oyun duyuruları ve mevcut oyunlara ait çeşitli güncellemeler Switch konsollarına aktarıldı.
Sunumda onlarca oyun vardı ve bu listede sizler için bu sunumda öne çıkan oyunları derledik.
– Üstün Mario Bros harikası
 
 
Super Mario efsanesi yeni bir oyunla geri dönmeye hazırlanıyor. Nintendo sunumunda duyurulan ve yeni bir oyun olarak karşımıza çıkan Marvelous Mario Bros. Wonder, bize 2D yandan görünüş yapısını aktarmayı hedefliyor. Yenilenen ve iyileştirilen grafiklerin yer aldığı bu sürüm, klasik Mario oyunlarında ilerlediğimiz gibi karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Yeni maceralara atılacağımız ve yeni platform öğeleriyle karşılaşacağımız oyunda birden fazla karakteri kontrol edebiliyor ve bu karakterlerin bölüm sonuna ulaşmasını sağlayabiliyoruz.
Oynanış fragmanı ile duyurulan yeni Mario oyunu, Switch konsoluna özel olarak çıkmayı bekliyor. Oyunun fragmanına bakacak olursak efsanevi Mario karakterimiz yukarıdan aşağıya sağdan sola zıplayabiliyor, çeşitli zorluklarla köprüleri geçebiliyor, platform unsurlarıyla birlikte düşmanları alt edebiliyor ve hatta yer çekimine meydan okuyarak zirvelerde dolaşabiliyor. Yine fragmanda sağdan ve soldan çeşitli altınları toplayabildiğini, bulutları ve suyu kullanarak tepelere hatasız bir şekilde ulaştığını ve her zamanki gibi kaplumbağalarla mücadele ettiğini görebiliyoruz.
Yeni oyun içi platform zorlukları sizi bekliyor
 
 
Elbette bu yeni oyun, yenilenen grafik ve animasyonlarla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Oyunda Mario’nun görünümü ve kalitesi daha iyi görünüyor. Ayrıca oyundaki her oyuncunun aşina olduğu yeşil borular artık daha canlı ve hareketli. Örneğin bu boruların bir kısmı aşağı yukarı hareket ederken bir kısmı solucan gibi ileri doğru hareket eder. Bundan dolayı oyunda farklı oyun içi mekanikler ve yenilenen parçalar bizleri bekliyor.
Eğlenceli bir platform deneyimini bizlere aktarmayı amaçlayan yeni Mario oyununda sadece Mario karakterini değil birden fazla karakteri de kontrol edebiliyoruz ve seriden aşina olduğumuz birçok karakter bu oyunda yer alıyor. Bu karakterlerin ortasında Luigi ve Toad’ın yanı sıra Princess Peach, Princess Daisy ve Yoshi yer alıyor. Bu karakterlerle birlikte çeşitli platform bölümlerine atılabiliyoruz, bu zorlukları bu karakterlerle aşmaya çalışıyoruz ve bu bağlamda bölümü bitirmeye başlıyoruz.
Görünmeyen içerik içeriyor
 
 
Mario serisinin yeni oyunu olarak karşımıza çıkmayı hedefleyen bu yapım, 20 Ekim’de Switch konsoluna gelmeye hazırlanıyor. Oyunda ayrıca Mario karakterinin Elephant karakterine dönüştüğünü de görebiliyoruz ve aktarabiliriz. daha önce görülmemiş bir içeriğe sahip olmasıdır.
2D görünümü ile klasik bir Mario hissini bir arada bizlere sunmayı hedefleyen bu oyun, tabi ki pek çok hayranın severek ve eğlenerek oynayacağı türden. Mario serisi çok temel bir seri ve bu seri en yeni haliyle karşımıza çıkacak olan Wonder oyununu içeriyor. Yeni oyun duyurusu ile karşınıza çıkan bu yapım kısa süre içerisinde çıkmayı bekliyor.
 
 
Yukarıda da belirttiğim gibi oyun içerisinde farklı karakterler ile beraber ilerleyebiliyoruz, platform zorluklarının değişip ilerlediğini görebiliyoruz ve daha canlı ve yeni içeriklerin bize aktarıldığını hissedebiliyoruz. Oyunda her zaman olduğu gibi platform zorluklarını aşmak için çeşitli atılımlar yapıyoruz, Mario karakteri ile birlikte zıplayıp zıplayabiliyoruz ve bölümün sonuna hatasız ulaşmaya çalışıyoruz. Duyurusu Nintendo sunumu ile yapılan bu yeni oyun, öne çıkan ve artık beklenen oyunlar arasında yerini aldı.
– Muhteşem Mario RPG Remake
 
 
Super Mario serisinin rol yapma varyantı ile harmanlandığı bu yapımın yeniden çıkması tanıtımla duyurulan projeler arasında yer alıyor. 17 Kasım’da çıkacak olan oyun, yenilenen grafikleri ve kurgulanan içeriğiyle yeni bir deneyimi aktarmayı amaçlıyor. Rol yapma ögelerinin yer aldığı bu yapımda birçok karakter bulunuyor ve bu karakterlerin elbette işbirliği içinde olduklarını ve düşmanlara karşı dimdik ayakta durduklarını görebiliyoruz.
Oyunda pek çok ikonik karakter bulunuyor ve bu karakterlerin başında Mario, Bowser, Peach ve daha fazlası yer alıyor. Bu karakterlerle giriştiğimiz rol yapma macerası, güncellenmiş grafiklere ve sinematik içeriğe sahiptir. Renkli bir dünyaya geçiş yapıp bu karakterleri savaşlarda ve saldırılarda kullanabileceğimiz rol yapma oyununda bir yandan stratejimizi geliştirirken diğer yandan sıra tabanlı savaşlara geçebiliyoruz. Oyunda rol yapma unsurlarının yanı sıra savaş anlarında elbette sıra tabanlı savaş mekaniğine geçiş söz konusu ve bu kapsamda kendi stratejimizi belirleyip mevcut karakterlerimiz ile düşmanları alt edebildiğimiz gibi yenilebiliyoruz. istek.
Hem rol yapma hem de sıra tabanlı dövüş mekaniklerini içerir
 
 
Bildiğiniz gibi sıra tabanlı strateji oyunlarında her atak çok önemlidir ve bu bağlamda yaptığımız geri kalan atılımlar boş kalmamalıdır. Bundan dolayı bu oyunda da durumun konuşma konusu ile aynı olması ve yaptığımız atılımları düşünmesi ve bunu ileriye dönük bir şekilde yapması bize artı sağlayan özelliklerden bazılarıdır. Oyun içerisinde yenilenmiş ve düzenlenmiş bir içerik sizi bekliyor olacak. Bu nedenle üretim versiyonu ile karşımıza çıkacak olan yapım, yeni ve detaylı bir güncelleme ile karşımıza çıkmayı hedefliyor.
Yukarıda da belirttiğim gibi üç kişilik grubumuz ile çıktığımız bu rol yapma macerasında sıra tabanlı savaşlara geçiş yapabiliyor ve bu karakterleri istediğimiz gibi kullanabiliyoruz. Oyunda farklı düşman türleri bulunuyor ve bu düşman türlerinin hasar ve saldırı türlerinin farklı olduğunu görebiliyoruz. Elbette gerçek zamanlı olarak tuşlara basmak ekstra hasar ya da defans sağlamak için çok önemli ve oyunda hem zaman hem de stratejik düşünme açısından çok değerli olduğunu görebiliyoruz.
 
 
Tanıtım fragmanı ile birlikte duyurulan bu yeniden yapım versiyonunda daha canlı bir görüntünün yer aldığını ve fragmanda sinematik bir anlatımın ortaya çıktığını görebiliriz. Oyunda karakterimizle birlikte ilerlemeye başlıyoruz, izometrik kamera bakış açısı ile farklı bölgelere ilerleyebiliyoruz, burada çeşitli platform zorlukları ile karşılaşabiliyoruz ve tabii ki bunları aşmak için sağa sola zıplayabiliyoruz. Oyunda farklı bölgelere hatasız ilerlerken diğer yandan kümemizle birlikte hareket edebiliyoruz ve bu bağlamda hem sıradan düşmanlar hem de işveren savaşları ile karşılaşabiliyoruz. Oyunda, kümemizdeki her karakterin farklı saldırı türleri ve hasar çarpanı vardır. Bu nedenle oyundaki karakterleri istediğimiz gibi kullanmak ve onları stratejik savaşlarda hareket ettirmek tamamen bizim işimiz. Oyunda sağı solu keşfederken bir yandan da burada düşmanları ortadan kaldırabiliyoruz.
 
 
Oyunda karakterler ile farklı bölgelere ilerleyebiliyoruz, rol yapma unsurları ile diğer karakterler ile diyaloglara girebiliyor ve bu bölgelerdeki düşmanları ortadan kaldırabiliyoruz. Çıktığımız bu macerada kümemiz ile yaşam ortamlarını keşfedebiliyor ve bu bölgeleri keşfederken farklı tipte düşmanlarla karşılaşabiliyoruz. Yeniden üretim versiyonu olarak karşımıza çıkmayı hedefleyen oyunda daha canlı bir görüntü, yenilenen deneyim, yeni içerikler ve dahası bizleri bekliyor. Nintendo sunumuyla birlikte duyurulan bu üretilmiş sürüm, 20 Kasım’da biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
– Dedektif Pikachu Geri Dönüyor
 
 
The Pokemon Company tarafından geliştirilen Game Freak ekibi tarafından yayınlanan yeni bir Pikachu oyunu duyuruldu. Sunumla birlikte duyurulan bu yapım hayranlar için elbette sürpriz oldu. Oyunun duyurulması ile birlikte çıkış tarihi de belli oldu ve oyun 6 Ekim’de Switch konsollarına gelmeye hazırlanıyor.
Pikachu’nun maceralarına atılıp yeni gizemleri çözeceğimiz yapımda tabi ki dedektif Pikachu olarak yer alıyoruz ve bu bağlamda farklı bölgelere adım atarak gizem perdelerini kaldırmaya çalışıyoruz. Pokemon ve insanların yan yana yaşadığı bir şehirde bulunduğumuz ortamda burada çeşitli gizemler ortaya çıkıyor ve buradaki olayları çözmek tamamen bizim işimiz. Yapımda hem sinematik bir deneyim hem de gizem unsurları ön plana çıkıyor. Aynı zamanda bir dizi esrarengiz olayla da karşılaşabiliyoruz ve tabii ki asıl amacımız bu olayları çözmek.
Dedektiflik becerilerimizi ortaya çıkarabileceğimiz yeni bir oyun
 
 
Tanıtım fragmanı ile karşımıza çıkan yeni oyun, bizlere renkli bir atmosfer ve karakterler getirmeyi amaçlıyor. Oyunda farklı karakterler bulunuyor ve bu karakterler ile diyaloglara girebiliyoruz. Elbette bu diyaloglara girerek olayların gidişatına dokunabilir ve gizemleri ortaya çıkarabiliriz. Oyunda hem orta sahneler hem de büyük bir şehir bizleri bekliyor. Bu şehirde sağı solu keşfedebilir, şehirdeki gizemleri ortaya çıkarabilir ve dedektiflik becerilerimizi bu yapımda kullanabiliriz.
Oyunda farklı Pokemon türleri var ve istersek baba Pokemon türleri ile etkileşime geçip onlardan yardım isteyebiliyoruz. Bir event’te takılıp kalırsak bir kısmını geçemezsek bazı pokemonlarla etkileşime geçip onlardan yardım isteyebilir ve onlarla iş birliği yaparak bu zorlukların üstesinden gelmeye çalışabiliriz. Üretimde elbette her pokemonun kendine has özellikleri var ve bu özellikleri oyun içerisinde de görebiliyoruz. Şehirde farklı olaylar yaşanıyor ve bu olayları çözmek bizim işimiz.
Ryme şehrinde yaşanan olayları çözebildiğimiz yapım
 
 
Dedektif Pikachu Dönüyor’da Ryme City bölgesinde bulunuyoruz ve bu bölgede meydana gelen ve geçen olayları çözmekle meşgulüz. Şehrin farklı bölgelerine doğru ilerleyebiliriz, bu bölgelerde farklı olayların gerçekleştiğini görebilir, olayları sinematik bir anlatımla inceleyebilir ve hangi sonuca varmamız gerektiğini seçebiliriz. Farklı olayların yer aldığı ve bu olayları çözmeye çalıştığımız yapımda hem insanlar hem de Pokemon var. Bu şehirde her iki tıp türü de birbiriyle dostluk içinde yaşıyor ama doğal olarak kırılma noktaları var ve bazı durumlarda çeşitli sorunların ortaya çıktığını görebiliyoruz. Switch konsolunda çıkışını bekleyen bu yapım 6 Ekim’de geliyor.
 
 
Duyurusu ile birlikte duyulan bu yeni oyun, tabi ki hayranların merakla beklediği ve sürpriz olarak gelen bir yapım. Dolu dolu bir sunum olan ve hayranlarına yeni içerikler ve oyunlar sunan bu etkinlikte elbette Pikachu oyunu da büyük yer tutuyor. Pikachu hayranlarına eğlenceli ve ilgi çekici bir deneyim yaşatmayı amaçlayan bu yeni oyunda asıl amacımız dedektif rolünü üstlenmek. Yapımda pek çok karakterle birlikte farklı olaylara doğru gerçeklerle ilerleyebiliyor, bu mekanlardaki gizemleri ve sırları ortaya çıkarmaya çalışıyor, ipuçlarını bulmak için sağı ve solu keşfedebiliyoruz. Yeni hikayesi ve içeriğiyle yeniden bir araya gelmeyi hedefleyen bu başarısız Switch, konsol oyuncularının beklediği oyunların tam ortasında.
– Metal Gear Solid Master Vol. bir
 
 
Konami, sunumundaki yeni bir duyuruyla birlikte METAL GEAR SOLID: MASTER COLLECTION Vol. 1” Switch konsollarına gelecek ve bu da tabi ki hayranların beğenisiyle karşılandı. Bu koleksiyoncu sürümü şu anda ön siparişe açık ve bundan sonra ön sipariş verebilir ve çeşitli bonusların keyfini çıkarabilirsiniz. 24 Ekim’de çıkacak koleksiyon ile oyunu dilediğiniz gibi deneyimleyebilir ve Switch konsolunuz ile oyunu oynayabilirsiniz.
Koleksiyon versiyonu olarak karşımıza çıkmayı hedefleyen oyunda elbette birden fazla oyun serisi bulunuyor ve ayrıca bu koleksiyon içerisinde bonus içerikler de yer alıyor. Bu koleksiyoncu baskısında, “METAL GEAR SOLID: MASTER COLLECTION Vol. 1″, “Metal Gear Solid”, “Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty”, “Metal Gear Solid 3: Snake Eater” ve bir dizi bonus içerik.
 
Koleksiyondaki tüm oyunlara bakacak olursak bunları şu şekilde sıralayabiliriz;
Koleksiyondaki Oyunlar
– Metal dişli
– Metal Gear 2: Katı Yılan
– Metal Gear Solid (VR Görevleri/Özel Görevler dahil)
– Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty (HD Collection versiyonu)
– Metal Gear Solid 3: Yılan Yiyen (HD Koleksiyon versiyonu)
– Metal Gear (NES/FC versiyonu)
yılanın intikamı
 
 
Pek çok oyunun yer aldığı koleksiyonda elbette oyuncular için geniş bir kütüphane de yer aldığını söyleyebiliriz. Koleksiyonda bu seri oyunlar ile hikayeyi en baştan deneyimleyebilir ve hikayenin ilerleyişini görebilirsiniz. Metal Gear serisi temel bir seri olarak karşımıza çıkıyor ve önümüzdeki süreçte her platformda boy gösterdiğini görebiliriz. Serinin farklı oyunlarının yer aldığı koleksiyon versiyonunda yer alan oyunları dijital olarak başka bir formda satın alabilirsiniz. Yani diğer bağımsız dijital oyunlar olarak Metal Gear Solid, Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty ve Metal Gear Solid 3: Snake Eater’ı satın alma şansına sahipsiniz. Bu oyunların bölgesel sürümleri de ücretsiz olarak dijital olarak indirilebilir.
Yeni fragmanda bir arada duyulan ve birçok platformda yayınlanacak olan bu koleksiyon, serinin ikonik oyunlarını bir araya getiriyor. Oyun, gizlilik öğeleri, aksiyon içeriği, nişancı öğeleri ve daha fazlasını içerir. Oyunda genel olarak bilinmeyen bir durumda ilerleyebiliyoruz, karakterimizi dikkatli bir şekilde kontrol edebiliyor ve düşmanları gafil avlayarak yakalayabiliyoruz. Hem sinematik bir anlatım hem de aksiyon-macera ve shooter içeriklerine sahip, gizlilik unsurlarıyla ön plana çıkan seriyi bu koleksiyon ile birlikte bitirebilir ve hikayeyi deneyimleyebilirsiniz. Farklı aksiyon anları ve sinematik içeriklerin yer aldığı yapımda kendi taktiklerimizi kullanmak da oldukça önemli.
– Pikmin 4
 
 
Pikmin 4 tanıtımda öne çıkan oyunların ortasında yer alıyor. Pikmin 4 için yeni detayların ortaya konulduğu bu sunumla birlikte 28 Haziran’da demo versiyonunun da sunulacağını öğreniyoruz. Pikmin serisinin yeni oyunu olarak karşımıza çıkacak oyun, Switch konsoluna gelmeye hazırlanıyor. ve sunumun yanı sıra Pikmin 1 ve Pikmin 2’nin HD versiyonlarının da gelecekte Switch’e geleceği belirtiliyor.
Pikmin 1 ve Pikmin 2’nin HD versiyonları iki farklı paket veya tek paket olarak satın alınabilir. İster tek tek ister birlikte satın alıp HD versiyonun keyfini dilediğiniz gibi çıkarabilirsiniz. Nintendo e-shop üzerinden satın alabileceğiniz bu sürüm, elbette yeni iyileştirmeler ve geliştirmelerle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.
Pikmin serisi, Nintendo’nun öne çıkan serilerinin ortasında yer alır. Oyunda farklı pikminler ile tanışabiliyoruz ve pikmin isimli bitki benzeri yaratıklarla birlikte mücadeleye başlıyoruz. Oyunda pikmin isimli karakterleri istediğimiz formda özelleştirip kendimize bir art form oluşturabiliyoruz. Pikmin 4 ile bu çaba genişliyor ve farklı maceralara atılıp istediğimiz gibi ilerleyebiliyoruz. Oyunda yine çevreyi keşfedebiliyor, etraftaki hazineleri toplayabiliyor ve hatta farklı bölgelere giderek yer altı mağaralarına girebiliyoruz. Bundan dolayı oyunda keşfedilecek daha çok alanın olduğu belirtiliyor.
 
 
Bir yandan çevreyi keşfedebildiğimiz oyunda diğer yandan farklı bölgelere gerçek adımlar atabiliyor, keşif yolculuklarında yanlış adımlar atabiliyor ve bu sayede farklı pikminlerle bir arada karşılaşabiliyoruz. 21 Temmuz’da Switch’e gelmeye hazırlanan oyunun tanıtımla birlikte yeni bir fragmanı yayınlandı. Bu fragman ile oyunun yapısı, bize neler sunacağı ve daha fazlasını öğrenmiş olduk. Yine fragmanda farklı piknik karakterleriyle karşılaştık ve hem su altında hem de karada farklı piknikler olduğunu gördük.
Oyunda kendi pikmin karakterlerimizi özelleştirebilir, geliştirebilir ve farklı maceralara gerçek bir adım atabiliriz. Bu bitki benzeri pikminler ile istediğimiz gibi ilerleyebiliyoruz, bu pikminleri arkamızda bırakabiliyoruz ve bu pikminleri farklı platform elemanları ile birlikte yönetebiliyoruz. Oyunda bu pikminleri istediğimiz gibi yönetebilir, koordine edebilir ve stratejik olarak komuta edebiliriz. Bu pikminlerin veya kümelerin her birine istediğimiz gibi komutlar verebilir, görev atayabilir ve bir nesneyi başka bir yere taşımasını sağlayabiliriz. Her zaman yeni pikmin elde edebildiğimiz oyunda pikminleri yerden kök şeklinde çekebiliyoruz. Aslında bitki gibi olduğu için kedi ordumuzu, grubumuzu bu pikminlerle beraber kurabiliriz. Oyunda pikminlerin farklı renkleri bulunuyor ve kırmızı, mavi, yeşil ve daha çok pikminlerle karşılaşabiliyor ve onlarla istediğimiz gibi ilerleyebiliyoruz.
 
 
Oyun farklı bulmacalarda ve içeriklerde karşımıza çıkıyor. Ayrıca platformun zorlukları ile birlikte bu pikminler üzerinden çeşitli itemler ve hazineler toplayabiliyoruz. Bir yandan bu ortada yanımızda köpek arkadaşımız var ve bu köpek arkadaşımızla daha ağır nesneleri başka yerlere taşıyıp onunla birlikte açılmamış yolları açabiliyoruz. Öte yandan eğlenceli platform elemanları ve bulmacaların yer aldığı oyunda kendimizi sürekli bir şeyler taşırken bulabilir ve bunları taşırken çok eğlenebiliriz.
21 Temmuz’da Switch konsoluna gelmeye hazırlanan pikmin serisinin yeni oyunu Pikmin 4 bakalım nasıl bir deneyim sunacak. Hep birlikte göreceğiz. Elbette bu serinin birçok faydası ve beklemesi var. Bu oyun kısa sürede bizlerle buluşmaya hazırlanıyor.
– WarioWare: Taşıyın!
 
 
Sunumla birlikte yeni oyun duyuruları da gelmeye devam ediyor. Bu tanıtımla birlikte yeni duyurulan oyunlar arasında yeni bir parti oyunu WarioWare: Move It de yer alıyor. Oyunun çıkış tarihi 3 Kasım olarak belirlendi. Oyunun 3 Kasım’da Switch konsoluna gelmesi planlanıyor.
WarioWare serisinin yeni oyunu olarak karşımıza çıkmaya hazırlanan bu parti oyunu içerisinde çeşitli mikro oyunlar bulunuyor. Yani oyundaki joy-con kontrol cihazı ile birlikte istediğimiz gibi oynayabiliyor, 200’den fazla mikro oyunda yer alıyor ve oyunlarla birlikte maceramıza yeniden katılabiliyoruz.
 
 
Serinin yeni oyunu olan oyunda, joy-con kontrolleri ile istediğimiz gibi küçük oyunlara dalıp dans edebileceğiz. Oyunda birden fazla küçük oyun var ve bu küçük oyunlar ile çeşitli şekillerde eğlenebiliyoruz. Farklı küçük oyunların yer aldığı ve eğlenebileceğimiz oyunda Mario yarışlarından zamanlama gerektiren küçük oyunlara, dans oyunlarından beyzbol oyunlarına kadar pek çok farklı formda oyunlar görebiliyoruz. Oyunda bu küçük oyunları istediğimiz gibi seçip eğlenceye katılabiliyoruz. Tabi ki bu küçük oyunlarla istediğimiz gibi eğlenebileceğimiz yapımlar bulabilir ve her zaman ustalaşmak istediğimiz küçük oyunu deneyebilir ve en yüksek puanı almaya çalışırız. Tabii ki her zaman en yüksek puanı elde etmek için kendimizi deneyebiliriz ve bu bağlamda bir anda usta olmaya çalışırız.
 
 
Birbirinden farklı küçük oyunların ortaya çıkması için hazırlanan oyunda ilgi çekici küçük oyunlar da bulunuyor. Bu nedenle oyun içerisinde çok çeşitli durumlarda eğlenebiliyor ve bu sayede yeni küçük oyunlar deneyebiliyoruz. 3 Kasım’da Switch konsoluna gelecek oyun ile tamamen eğlence odaklı bir maceraya adım atabiliriz.
– Luigi’nin Konağı: Dark Moon Remaster
 
 
Sunumla birlikte karşımıza remastered versiyonlar ve remade versiyonlar çıkıyor. Bu öne çıkan sürümler arasında Luigi’s Mansion: Dark Moon’un yeniden düzenlenmiş versiyonu yer alıyor. Bu sürüm güzelleştirilmiş görsellerle birlikte karşınıza çıkmaya hazırlanıyor. Oyunun yeni sürümünün 2024 yılında çıkması bekleniyor.
İlk olarak Nintendo 3DS platformunda yayınlanan Luigi’s Mansion: Dark Moon, şimdi de yenilenen versiyonuyla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Switch konsoluna gelmeye hazırlanan oyunda Luigi karakteri bulunuyor ve bu karakterle birlikte çeşitli uğraşlara ve maceralara atılabiliyoruz. Ürkütücü hayaletler ve çeşitli zorluklarla dolu bir malikaneye atıldığımız ve bu konağı istediğimiz gibi keşfettiğimiz yapımda, gelişmiş sürümle birlikte daha yeterli grafikler elde edebiliyor ve yeni animasyonlarla oyundaki yerimizi alabiliyoruz.
 
 
Kısa bir fragmanla duyurulan bu remastered versiyonda konağa girebiliyor, bu konağı istediğimiz gibi keşfedebiliyor ve çeşitli zorluklarla karşılaşabiliyoruz. Bizlere karanlık bir atmosfer sunmayı amaçlayan oyunda çeşitli ikonik karakterler yer alıyor ve onların ikonik karakterlerinin burada karşımıza çıktığını görebiliyoruz. Farklı zorlukların ve tuzakların olduğu oyunda bu tuzaklara dikkat ederek hep ilerliyoruz ve adımlarımızı bu tuzakları düşünerek atmaya çalışıyoruz. Oyun çeşitli bulmaca anları, platform oluşturma zorlukları ve daha fazlasını içerir. Karakterimizi istediğimiz gibi yönlendirebiliyoruz ve gerçeği konağın farklı yerlerine taşıyabiliyoruz. Malikane birden çok katlı olarak karşımıza çıkıyor ve hem alt hem de üst katları istediğimiz formda keşfedebiliyoruz ve bu kapsamda farklı oyun içi eşya ve objeler bulabiliyoruz.
– Batman: Arkham Üçlemesi
 
 
Batman Arkham serisi yeni bir atılımla Switch konsoluna gelmeye hazırlanıyor. Üçlemede yer alan her oyun tek tek Switch konsoluna geliyor ve böylece Switch oyuncuları bu oyunu deneyimleme şansı yakalayabiliyor. Daha önce PC platformu ve diğer konsollarda çıkış yapan bu yapım, şimdi de Switch konusuna gelmeye hazırlanıyor. Konsol oyuncularını sevindirecek bu haberin ardından üçleme tamamen oynanabilir hale gelebilir ve hikayenin sonuna dilediğiniz gibi gelebilirsiniz.
Nitekim Batman Arkham serisi de oyuncular tarafından sevilen ve Batman oyunları arasında en uygun oyun olarak karşımıza çıkan yapımlar arasında yer alıyor. Seride 3 farklı oyun bulunuyor ve her oyunda çıta biraz daha yükseliyor. Batman Arkham serisi her platformda çıkış yapmayı hedefliyor ve bu kapsamda Switch konsoluna da geliyor ve yeni bir platformda kendisini gösteriyor. Üçlemedeki her oyun, Turn Me Up Games ekibi tarafından Switch konsoluna taşınıyor ve konsol kullanıcılarını keyifli ve sorunsuz bir deneyimin beklediğini umuyoruz.
 
 
Yukarıda da belirttiğim gibi Trilogy’de üç farklı oyun bulunuyor ve üç farklı oyun ile Batman serisini doyasıya yaşayabiliyorsunuz. Rocksteady Studios tarafından geliştirilen bu Batman oyunları gerçekten de oyuncuların çok sevdiği oyunlar arasında ve üçlemenin tam ortasında yer alıyor. Steam sayfasındaki incelemeler de oldukça olumlu ve her oyun bize farklı bir deneyim, macera ve hikaye anlatıyor. Her oyunda farklı düşmanlar da karşımıza çıkabilir.
Üçlemenin ilk oyunu 2009 yılında çıkan Batman: Arkham Asylum’dur. Burada ahlaksızlar için hastaneye adım atıyoruz ve buradaki çılgınlığı tamamen ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Farklı ikonik karakterlerle karşılaşacağımız oyunda Joker ve Harley Queen ön plana çıkıyor.
Üçlemenin ikinci oyunu 2011 yılında çıkan Batman: Arkham City’dir. Bu yapım ile istediğiniz zaman şehre inip farklı bölgeleri keşfedebilir, çeşitli bulmacaları çözebilir ve Batman ile birlikte korkunç olayları ortadan kaldırabiliriz. karakterler ve kötü düşmanlar. Ayrıca oyun içerisinde farklı görevleri de başarabiliyoruz ve Batman ile bu görevleri tamamlamaya çalışıyoruz. Her oyunda farklı ikonik düşman karakterleri var ve ön plana çıkmaya hazırlanıyorlar. Her birinin şeytani planlarını yerle bir edeceğimiz yapımda Batman karakteri güçlü bir halde karşımıza çıkıyor ve Batman’in gücünden ve becerisinden faydalanabiliyoruz.
 
 
Batman üçlemesinin son oyunu olan Batman: Arkham Knight, 2015 yılında çıkış yapmıştı. Bu son yapımda tabii ki çıta biraz daha yükseltilerek üçlemenin önceki oyunlarında yer almayan çeşitli mekanikler, detaylar ve içerikler yer alıyor. bu üretime dahildir. Switch konsoluna gelmeye hazırlanan bu üçleme sonbaharda çıkış yapmaya hazırlanıyor.
Switch konsol sürümü, daha önce yayınlanan tüm içeriği içerir. Yani her oyunun kendine ait indirilebilir içerikleri varsa bu içerikler tamamen bu sürümde yer alıyor ve bu içerikleri dilediğiniz gibi deneyimleyebiliyorsunuz. Bu nedenle, bunları ayrı olarak satın almanıza gerek yoktur.
Batman ile çıkacağınız bu macerada gerçekten güzel bir aksiyon macera deneyimi yaşayabilir ve Batman karakterinizi istediğiniz gibi güçlendirebilirsiniz. Elinizde bulunan batarang ile farklı bulmacaları çözebilir, zorlukların üstesinden gelebilir, düşmanlarınızı sersemletebilir ve aracınıza atlayabilir ve farklı alanlara gerçek adımlar atabilirsiniz. Bu üçlemenin Switch konsoluna gelen haberi tanıtımda öne çıkan duyuruların arasında yer alıyor.
– Yıldız Okyanusu: İkinci Hikaye R
 
 
Star Ocean Serisinin yeni oyunu olarak karşımıza çıkacak olan Second Story R, ​​tanıtımda öne çıkan yapımların başında geliyor. Oyunda 2D piksel karakterlerin yer aldığı 3D ortamlar bulunuyor. Serideki her değerli ve keyifli özelliğin buluştuğu bu yeni oyunda oyuncuları ve hayranları mutlu edecek içerikler bulunuyor. Geliştirici gruba göre oyun, yeni savaş mekanikleri, yeni seslendirmeler, orijinal ve yeniden düzenlenmiş müzikler, hızlı seyahat mekanikleri ve daha fazlasını içeriyor. Oyun, bu içeriklerle klasik bir deneyim sunmaya hazırlanırken, çağdaş bir içeriği de bizlere aktarmayı amaçlıyor.
Oyunda farklı karakterleri elimize alıp bu karakterler ile hikayeyi istediğiniz formda deneyimleyebiliyoruz. Geliştirici gruba göre oyunda iki karakter bulunuyor ve bu iki karakterin hikayelerini ayrı ayrı deneyimleyebiliyor ve seçimlerimize bağlı olarak farklı şekillerde sonlara ulaşabiliyoruz. Yine farklı şekillerde savaşlara girebiliyoruz, savaşlarda kendi stratejimizi konuşturabiliyoruz ve yapacağımız atılımlar sayesinde hem grup üyeleriyle bağlarımızı geliştirebiliyoruz hem de bu kümeye özel eşyalar kazandırabiliyoruz. İlgi çekici sanat formu ve grafik stili ile bir arada karşımıza çıkmaya hazırlanan oyunda bizlere geniş özgürlükler sunuldu.
 
 
Oyunda kendi kümemizi kurabiliyoruz ve kümemiz ile çeşitli düşmanların karşısına çıkabiliyoruz. Zindanlara girip farklı bölgelere hatasız ilerleyebileceğimiz oyunda güçlü ekipmanlar elde etmeye çalışıyoruz ve bu bağlamda çevreyi keşfetmeye başlıyoruz. Düşmanları ortadan kaldırarak ve çevreyi keşfederek çeşitli ekipmanları ele geçirebilir ve bunları kendi yeteneklerimizle birleştirebiliriz. Oyunda güçlü olmanın birden fazla yolunun olduğu bir crafting sistemi de bulunuyor. Bu crafting mekaniği sayesinde farklı itemleri birleştirip bu kapsamda yeni itemler oluşturabiliyoruz. Bu sayede düşmanlara karşı daha etkin bir şekilde kullanabileceğimiz çeşitli ekipman ve nesnelere sahip olabiliyoruz.
Japonca ve İngilizce seslendirmelerin yer aldığı bu oyunda arka planda da çeşitli müzikler bulunuyor. Tabi bu müzikler sayesinde oyuna kendimizi çabuk adapte edebiliyoruz ve bu bağlamda farklı bölgelere gerçek bir adım atabiliyoruz. Oyunda keşif unsurları ön plana çıkabiliyor ve bu sayede ilerleyerek farklı bölgelerin atmosferinden ve temasından faydalanabiliyoruz. Farklı bölgelere ilerleyerek farklı düşmanlarla bir arada karşılaşabilir ve yeni içerikleri burada deneyimleyebiliriz.
 
 
Oyunda 3 farklı zorluk modu var ve bu zorluk modlarının ortasında istediğimiz formda geçiş yapabiliyoruz ve bu sayede kendi deneyimimizi yaşayabiliyoruz. Serinin hayranları ve oyuncuları arasında yer alıyorsanız tabi ki zorluk modunu en üst seviyeye çıkartmak isteyebilirsiniz ve bu sayede daha güçlü bir deneyim elde edebilirsiniz ancak seriye yeni başlayan ve seriye yeni başlamak isteyen oyuncular. Bu oyunu deneyin, bu oyunu düşük zorluklarla oynayabilir ve farklı sonlara ulaşabilirsiniz.
Oyunda genel olarak aksiyon-macera ve rol yapma ögeleri bulunuyor. Kendi ekibimizi kurabildiğimiz üretimlerde birlikte farklı zorluklarla karşılaşabiliyor ve bu bağlamda hem ekipmanlarımızı hem de marifetlerimizi geliştirebiliyoruz. Birden fazla ekip üyesinin yer aldığı oyunda zindan tabanlı bölümlere hatasız ilerleyebiliyor, bu zindanları temizleyebiliyor ve karşımıza çıkan düşmanları kendi yeteneklerimizle ortadan kaldırabiliyoruz.
 
– Dragon Quest Canavarları: Kara Prens
 
 
 
Dragon Quest Monsters: The Dark Prince tanıtımla birlikte duyurulan yeni oyunların ortasında da yer aldı. Oyunun kısa açıklaması ile birlikte fragman da bizlere aktarıldı. Japonya’da Dragon Quest Monster 3 olarak bilinen bu yapım, 1 Aralık’ta dünya çapında çıkış yapacak.
Dragon Quest serisinin yeni oyunu The Dark Prince, oyunculara yeni bir macera ve hikaye sunmayı amaçlıyor. Oyunda farklı düşmanlara karşı savaşabiliyor, düşman türlerini ortadan kaldırabiliyor, canavarları ve yaratıkları toplayabiliyor ve bu bağlamda kendimizi daha güçlü bir konuma getirebiliyoruz. Oyunda lanetli canavarlardan korkunç görünümlü ve ürkütücü yaratıklara kadar çok çeşitli düşman türleri var ve onlarla birlikte maceramıza kaldığımız yerden devam edebiliyoruz.
 
 
Serinin yeni oyunu ile birlikte fantastik maceralara atılacağımız oyunda farklı sezonlar bulunuyor ve her sezon içerisinde geçiş yapabiliyoruz. Bu mevsim geçişleri ile birlikte bölgenin ve havanın değiştiğini görebilir ve bu bağlamda atmosferin bize farklı bir hava kattığını hissedebiliriz. Oyunda farklı yaratık türleri var ve bu tür yaratıkları deneyimleyebilir, toplayabilir ve istediğimiz gibi geliştirebiliriz. Her yaratık türünün kendine özgü yapısı, el becerisi ve gücü vardır. Bu sebeple oyundaki en güzel yaratığı seçmeyi tercih edebilirsiniz.
Oyunda farklı bölgelere doğru ilerleyebiliyoruz, burada farklı karakterler ile diyaloga girebiliyoruz, onlardan çeşitli görevler alabiliyoruz ve yaratıkları birbirimizle birleştirebiliyoruz. Farklı kombolar yapabileceğiniz ve yaratıkları bir ortama getirip geliştirebileceğiniz yapımda çok çeşitli yaratıklar bizleri bekliyor. Oyunda yaratıklar üzerinde çeşitli iyileştirmeler yapabiliyor, onları güçlendirebiliyor ve seviyelerini yükseltebiliyoruz. Üçüncü şahıs kamera kurgusu ile bizlere aksiyon rol yapma deneyimi sunmayı amaçlayan oyunda farklı bölgelere ilerleyip bölgelerin farklı zorluklarını aşmaya çalışabilir ve Switch üzerinde bu oyunu dilediğimiz gibi deneyimleyebiliriz. konsollar.
 
 
Yapımda arena tarzı savaşlar sizleri bekliyor. Bu savaşlar ile birlikte farklı yaratıkları bir araya getirebilir, düşmanlara karşı istediğimiz biçimde kullanabilir ve yeteneklerinden faydalanabiliriz. Ayrıca arka planda bir hikaye anlatılıyor ve bu hikaye kapsamında serinin yeni bir macerası bizlere anlatılıyor. Elbette bu hikaye kapsamında çeşitli orta sahneler bizi bekliyor ve bu mesel, karakterlerin ortasında geçen diyaloglarla bizlere aktarılıyor. 1 Aralık’ta vizyona girecek olan bu yapım bizlere yeni bir macerayı üst düzey bir şekilde aktarmayı amaçlıyor.
Geliştirici ekibe göre oyunda 500’den fazla yaratık var ve bu yaratıklarla birlikte istediğimiz formda kendi grubumuzu kurup, bu yaratıkları güçlendirip daha fazlasını yapabiliyoruz. Kilidini açabileceğimiz yeni yaratıklardan, güçlendirebileceğiniz mekaniklere kadar çok çeşitli oyun içi içerikler bizi bekliyor. Bu bağlamda güçlü yaratıkları yanımıza alıp düşmanlara karşı istediğimiz gibi savaşabiliyoruz. Ayrıca dünyanın her yerinden diğer ustalarla rekabet edebilir ve oyunda çevrimiçi olarak onlara karşı oynayabiliriz. Yani içinde online çok oyunculu bir yapı benimsenmiş ve bu bağlamda diğer oyuncularla istediğimiz gibi rekabet edebiliyor, onlara karşı gücümüzü gösterebiliyor ve burada en güçlü olduğumuzu hissettirebiliyoruz.
Yaratık koleksiyonunun içeriğini bizlere aktarmayı amaçlayan serinin yeni oyunu tanıtımda duyurulan oyunlar arasında ve öne çıkan yapımlar arasında yer alıyor. Elbette serinin hayranlarının ve bekleyenlerin bu oyundan beklentileri yüksek.
 
– Manik Mekanik
 
 
 
4J Studios tarafından duyurulan co-op action party oyunu da tanıtımda yer alan yapımlardan biri. Manic Mechanics isimli yeni bir oyun Switch konsoluna gelmeye hazırlanıyor. Oyunun 13 Temmuz’da 25 dolar fiyat etiketi ile karşımıza çıkması bekleniyor. Oyunun temelinde iş birliği içerikleri var ve bu iş birliği modu sayesinde oyunda yerimizi alabiliyoruz.
Yeni bir yapım olarak karşımıza çıkacak olan oyunda renkli grafikler ve ilgi çekici içerikler bizlere aktarılmayı bekliyor. Oyunda farklı karakterler ile yarışıyoruz, burada macera içeriğini deneyimleyebiliyoruz, farklı modlar ile oyunda yerimizi alabiliyoruz ve iş birliği modu sayesinde diğer oyuncularla ve arkadaşlarımızla birlikte ilerleyebiliyoruz. Manic Mechanics’te farklı oyun içi içerikler bulunuyor ve bazı noktalarda elektrik alanları karşımıza çıkarken bazı noktalarda aracımızı bir yerden atlamak için kullanabiliyoruz. Araçlardan tırlara, helikopterlerden traktörlere kadar pek çok aracı tamir edebildiğimiz üretimde, zamana karşı yarışabilir ve bu koşuşturmaca devam etmeye çalışabiliriz.
 
 
Oyunda ekip çalışmasının değerli olduğu farklı bölümler bulunuyor ve her bölümde farklı görevler bize aktarılıyor ve geliştirici ekibe göre oyunda 25 farklı bölüm bulunuyor. Bu bölümler içerisinde yukarıda da belirttiğim gibi farklı görevler ve farklı içerikler bizlere aktarılıyor. Bu tarz içeriklerin fazla olması ve farklı içeriklerin bizlere sunulması oyuncular için elbette bir artı. Çünkü oyunda hep aynı şeyi yaparsak ve birebir görevler üstlenirsek tabii ki bu bir süre sonra sıkıcı bir hal alabiliyor. Bu nedenle 25 farklı bölümün sunumunun oyuncular için değerli olduğunu söyleyebilirim.
Manic Mechanics bünyesindeki yeniden geliştirme grubuna göre her oyun benzersiz bir şekilde karşımıza çıkıyor. Bu bölümleri geçmek ve görevlerin üstesinden gelmek için kendi becerilerimizi, işbirliği yeteneklerimizi ve karakterimizi kullanmamız gerekiyor. Oyunda farklı garajlar bulunuyor. Bu garajlarda zamana karşı istediğim gibi yarışabilir ve farklı bölümlere gerçek bir adım atabiliriz. Kaosun hakim olduğu bu yapıda ne kadar hızlı çalışırsak o kadar kaos görebilir, arkadaşlarımızın ve diğer oyuncularımızın bu kargaşa içinde ne kadar çok çalıştığını anlayabiliriz.
 
 
 
Oyunda hem el becerisi hem de şans faktörü çok değerlidir. Bu iki faktörün ortasında gidip geldiğimiz üretimde farklı zorluklarla karşılaşıyoruz. Örneğin oyunda bir aracı tamir ederken aracın tekerlekleri patlayabilir, diğer yandan dökülen yakıtın tutuştuğunu, robotları ve mekanik aksamları kısa devre yaptığını görebilir ve daha fazla sorun ortaya çıkabilir. Bu nedenle oyunda farklı zorluklar ve aksilikler var ve her zamanki gibi bunları aşmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.
Co-op modu ile birlikte çıktığımız bu kaos dolu macerada farklı mahallelere hatasız ilerleyebiliyor, burada farklı garajlara adım atabiliyor, yeni karakterler ve bilinmeyen sırlar keşfedebiliyoruz. Burada yeni karakterlerin kilidini açabilir ve bu karakterlerle istediğiniz formda zorlukların üstesinden gelmeye çalışabilirsiniz. Oyunda bize verilen görevleri yapmaya çalışırken bir yandan da bilinmeyen sırlar da ortaya çıkabiliyor ve bunları keşfetmek elbette tamamen bize bağlı. Farklı oyun içi mekanikler ve dikkat çekici öğelerle bir araya gelmeyi hedefleyen bu üretilen Switch, konsola gelmeye hazırlanıyor. 13 Temmuz’da çıkması beklenen bu yapım, yukarıda da belirttiğim gibi 25 dolar gibi bir fiyatla satın alınabiliyor.
 
– Hot Wheels Unleashed 2 – Turboşarjlı
 
 
 
Hot Wheels serisinin yeni yarış oyunu, 19 Ekim’de Switch konsoluna gelmeye hazırlanıyor. Ancak yeni bir fragman izliyoruz ve bu bağlamda hangi yarışlara katılacağımız ve oyun hakkında biraz daha detaya sahip olabiliriz. Oyunda 130’dan fazla araç bulunuyor ve bu araçlarda birlikte dilediğimiz gibi aksiyona ve yarışlara dalabiliyor, rakipleri de geride bırakmaya çalışıyoruz. Oyunda farklı parkurlar inşa edebiliyor, yeni modlarla hem offline hem de online yarışlara dalabiliyor ve yeni ortamlara adım atabiliyoruz.
Klasik Hot Wheels yarış deneyimini bizlere aktarmayı amaçlayan oyunda motosikletlerden ATV’lere, farklı canavar yarış arabalarından diğer araçlara kadar pek çok araç çeşidi bulunuyor. Bu araçlar ile istediğimiz formda pistlere çıkabiliyor, kendi stratejimizi belirleyebiliyor ve farklı yarış deneyimlerini burada görebiliyoruz. Oyunda çeşitli aksiyon anları ve hızlı yarış deneyimi bizleri bekliyor. Tabii ne kadar yumuşak sürersek oyunda o kadar çok rakip geride kalabiliyor ve zıplanabilir rampalardan keskin virajlara kadar çeşitli kısımlar bulunuyor.
 
 
Switch konsoluna gelecek olan yapımda yeni bir deneyim bizleri bekliyor. Bu yeni oyunda bir yetenek ağacı var ve bu yetenek ağacı ile aracımızı istediğimiz gibi geliştirebiliyoruz, aracın performansını artırabiliyoruz ve bu da normalde pistteki yarışlarımızı etkiliyor. Oyunda bu el becerisi ağacı ile birlikte kendi becerilerimizi güçlendirmek ve aracımızı yükseltmek çok değerli. Bu sayede yarışta daha iyi bir deneyim yaşayabilir ve rakipleri geride bırakabiliriz.
Yukarıda da belirttiğim gibi oyunda hem online hem de offline modlara atlayabiliyoruz ve istersek parkur oluşturma modu ile birlikte kendi parkurumuzu yapıp diğer oyunculara gösterebiliyoruz. Oyunda parkurları istediğimiz gibi inşa edebiliyor, hayal gücümüzdeki parkurları oyuna aktarabiliyor ve daha fazlasını yapabiliyoruz. Bunun yanı sıra oyun içerisinde ister offline ister online olarak yarışlara katılabiliyorsunuz, tabii ki online modda yarışlar daha eğlenceli olabiliyor.
 
 
Hot Wheels Unleashed 2 – Turbocharged’da farklı bölgeler bulunuyor ve bu bölgeler ile farklı temalar, atmosferler ve yapılar bizleri bekliyor. Oyundaki her bölgenin kendi zorlukları ve parkurları vardır. Bu bağlamda hakikat farklı parkurlara atılıyor ve oradaki yarışları deneyimleyebiliyoruz. Oyunda yüzlerce araç bulunuyor ve bu araçlardan istediğimizi seçebiliyoruz ve bu bağlamda kendimize en uygun aracı bulabiliyoruz.
Hot Wheels serisinin yeni oyununda hız ve aksiyon dolu yarış içerikleri bizleri bekliyor. Switch konsoluna gelecek olan bu yapı, sunumda öne çıkan oyunların ortasında yer alıyor. Oyun 19 Ekim’de Switch konsoluna gelmeye hazırlanıyor, bu tarih itibari ile oyunu konsolumuza dilediğiniz gibi alabilir, yarışları tam gaz deneyimleyebilirsiniz.
 
 
Ayrıca oyunda yeni bir hikaye modu var ve bu yeni hikaye modu kapsamında farklı görevlere adım atabiliyoruz ve bu görevleri yaparak yeni araç modüllerinin ve yeni araçların kilidini açabiliyoruz. Yeni ve özgün bir hikaye içeriğinin yanı sıra oyunda farklı mekanikler de bulunuyor ve bu mekanikler kapsamında oyundan istediğimiz formda verim alabiliyoruz. Oyuncular için öne çıkan mekaniklerin başında elbette hikaye modu geliyor. Hikaye modu ile birlikte hikayenin nereye gittiğini merak ediyor ve bu bağlamda yarışlara dalabiliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
bratca.com istanbul escort ajansı
istanbul eskort