Haber

Çiftçiler depremin ardından Adana’da ekime başladı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde hasar gören Ceyhan’daki depremzedeler tarlalarında ekmeye devam ediyor.

Meteorolojinin kuraklık uyarılarına rağmen Ceyhan’da üreticiler, verimli topraklarda üretim için bin dönüm mısırı tarlalara ekmek için çalışma başlattı.

Ceyhanlı çiftçi Kenan Balkı, Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi, “Çukurova bölgesinde mısır ekimi başladı. Öncelikle bölgemizde meydana gelen büyük deprem felaketi nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.

“Hayat sadece devam ediyor”

Şu anda afet bölgesinde olan illerimizin ortasında Adana var. Ama hayat her şeye rağmen devam ediyor. Üretici olarak yeniden ekmeye ve üretmeye devam ediyoruz.

Ülkemize katkı sağlamaya çalışıyoruz. Ektiğimiz ekinlerin de bereketli olmasını temenni ediyoruz. Ama bu yıl olağanüstü bir kuraklık var. Allah rahmet eylesin, ekinlerimiz güzel büyüsün. Şu anda traktörlerimiz ekime devam ediyor.

“Üretmeye devam ediyoruz”

Biz Türk çiftçisi olarak her türlü doğal afete rağmen üretmek zorunda olduğumuzu hissediyor ve üretmeye devam ediyoruz. Şu anda burada çiftçiler olarak depremden zarar gören bölgelerde elimizden gelen her şeyi yapmaya çalıştık çünkü hayattayız.”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu